Select Page

Daha sonra değerlendirilir ve tercihen sayılarla sınıflandırılır, böylece anlamamız daha kolay olur.

Avusturya’ya, Avrupa’ya ve dünyaya dışarıdan bakmak işe yarar.

Denksport 23 Ekim 2015, Cum 22:58

Bildiri

Buradaki insanların çoğu, anların arkasındaki kişiyi gerçekten umursamıyor. İlk izlenim önemlidir. Daha sonra değerlendirilir ve tercihen sayılarla sınıflandırılır, böylece anlamamız daha kolay olur. Euro cinsinden daha da iyi, böylece herkes anlayabilir Saygı bizim için yabancı bir kelime haline geldi. Sadece yardım arayanlara değil, yardım edenlere de saygı duyun.

OberonSat. 24 Ekim 2015 08:41

Bildiri

Kendimi burada diplomatik bir görevde görmüyorum ama yine de bundan kurtulmak istiyorum… Kullanıcıların hiçbirini şahsen tanımasam da, bize gelen mültecilere zarar vermek için çok azının var olduğunu söylemeye cüret ediyorum. Bu insanlara kayıtsız değiliz, ancak bir durum bizi bunaltabilir, çünkü – BİZ sadece insanız. * İzin verirseniz …

OberonSat. 24 Ekim 2015 08:41

Bildiri

…SİZİN köklerinizin nerede olduğunu sorun? O kadar kötü demek istemiyorum, sadece ilgimi çekiyor. 🙂

honestySat., 24 Ekim 2015 19:11

Bildiri

Kültürümüze koşulsuz uyum sağlarlarsa kabul edilebilir sayıda gerçek mülteciyle sorun yaşamayın. (Burka yok, okullarda yüzme ve başörtüsü gibi istisna yok, cinsiyet eşitliği yok, Selefi eğilim ve eğilimler yok) Bunu ihlal ederseniz, iftira veya ama olmadan derhal sınır dışı etme!

DenksportSat., 24 Ekim 2015 19:30

Bildiri

Tamamen örtünmek yok, tamam, toplum içinde, çünkü aslında maskeleme yasağı var. Okullarda veya yüzmede istisnalar? Öyleyse herkesin tekrar okul üniforması giymesi en iyisi, o zaman daha fazla zorbalık olmayacak. Genel olarak Müslüman çocukların yüzmeye gitmemesinin sadece bir icat olduğunu her gün görüyorum! Yukarı Avusturya’da cinsiyet eşitliğini görüyoruz.

DenksportSat., 24 Ekim 2015 19:35

Bildiri

Güney Tirol’deki küçük bir dağ çiftliğinden geliyorum, 11 yıldır Viyana’dayım ve 3 yıldır EPU.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

23 Ekim 2015 Cum, 16:03

Bildiri

cevap

Dürüst olmak gerekirse, bu Kurz çözümü bildiğine inanıyor. Avusturyalıların çoğunun sınırların kapatılmasını istediğini anlamak bu kadar zor mu? Önce Rusya’nın birlikte oynamasını istiyorlar, sonra birlikte oynuyorlar, sonra tekrar istemiyorlar … pfff bir grup ………………

xillomirkoFri. 23 Ekim 2015 15:25

Bildiri

cevap

Ve bu genç bungee, ÖVP’nin yeni umudu olmalı Bu Bürscherl, “Avrupa Kalesi” ile Mikl-Leitner’den daha kötü, Strache daha da sağdan geçiliyor.

neusiedlerseeFri. 23 Ekim 2015, 14:12

Bildiri

cevap

Doğuyu hesaplar. Hükümet, halkın üyelerinden daha aptal olduğu ve 1 hafta önce söylediklerini hatırlamadığı gerçeğiyle: Çitler yok, çitler: herkes gelebilir, herkes gelemez; Yeterince yer, daha fazla yerimiz yok; hepimiz kayıt oluyoruz, hepsini kaydedemiyoruz … Ama bizimle her şeyi yapabilir, bizden her şeyi bekleyebilirsiniz.https://gamblingprofessors.com Bunun için teşekkür ederiz.

neusiedlerseeFri. 23 Ekim 2015 14:04

Bildiri

cevap

Klug, ordumuza% 100 güvenebileceğimizi söylüyor. Liechtenstein’ın saldırısını mı kastetti? Çünkü askerler birkaç bin silahsız mülteciyle baş edemiyor. Onurlu bir “amatör stratejist”, yani tam eğitimli bir askeri hizmetçi olarak, bir Alzerl’in etrafındaki 1.500 çocuk bana çok küçük görünüyor. Ancak akıllı, geçmişe bakıldığında her zaman her şeyi daha iyi bilir.

OberonFr., 23 Ekim 2015 13:35

Bildiri

Tüm bunları, tek bir cümleyle Avrupa’ya mülteci akını başlatan “nazik” üvey anne Angela Merkel’e borçluyuz. Hala o sırada ifadesinde ısrar ediyor – kimse geri gönderilmeyecek – ama şimdi umutsuzca geri kürek çekmeye çalışıyor. Gerçek şu ki, sınır dışı edilmeler tartışılıyor. Onlar da yapılacak mı? Kim bilir…..

OberonFr., 23 Ekim 2015 13:38

Bildiri

….Mültecileri kendi başlarına (!) Eve gönderirseniz, bazıları muhtemelen kendiliğinden Avusturya lehine karar verecektir. Burada bunun nedenlerine girmeme gerek yok ama kesin olan bir şey var, bize ve ülkemize sempatiden değil.

neusiedlerseeFri. 23 Ekim 2015 13:47

Bildiri

Biz + politikacılar bunu biliyoruz. Sadece gücümüz yok ve politikacıların cesareti yok. Öyleyse kurban Avrupa, gözlerimizin önünde çamura batsın.

OberonFr., 23 Ekim 2015 16:04

Bildiri

Halkta huzursuzluk varsa, artık oldukça yıpranmış olan yatıştırma konseyi üyesi, sanki bir düğmeye basarak ortak piyadeye yedi tatlı bir sesle fısıldıyor: “… her şey yolunda, bizimle emin ellerdesiniz …” Ne yazık ki politikacılarımızın çoğuyla zayıf, itaatkâr ve korkak adamlarla karşı karşıyayız. Şey …

OberonFr. 23 Ekim 2015 16:05

Bildiri

… Eğer devlet anlaşması BUGÜN bekliyorsa, biz – bu politikacılarla – hala esaret içinde yaşamak zorunda kalacağız.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

günzaFr., 23 Ekim 2015 10:19

Bildiri

Bu sadece, Almanya’nın onları bize geri ittiği kadar, mültecileri ülkemizden geçiremeyeceğimiz anlamına geliyor. Almanlar sloganına göre oradan seçim yapıyor. İYİ’lerin kalmasına izin verilir, kötü olanlar Avusturya’ya verilir. Birdenbire başka bir sorunumuz var. Teşekkürler Şansölye Feigmann

neusiedlerseeFri. 23 Ekim 2015 13:50

Bildiri

Doğu olmalı. O, uzmanları ve içerisi bu konuda hiçbir şey bilmiyor ve gerekli ön koşulların bulunmaması nedeniyle henüz bunu düşünmemişler. Federal Şansölye Viyana, bir adres olarak yeterliyim

neusiedlerseeFri., 23 Ekim 2015 13:54

Bildiri

Ve sadece iyi adamların kalmasına izin verilse bile (hak sahibi olanları mı kastediyorsunuz?), Bu imkansız. Çünkü önümüzdeki yıl 2015’te 2,5 milyon civarında olacak. Onlara nerede bakmalı? Ve onlara karşı yasal işlem yapmaya cesaret eden. Polis artık bunu yapmaya cesaret edemiyor. Jandarmayı özledik mi?

OberonFr. 23 Ekim 2015 16:24

Bildiri

İlgili. Yasaları çiğnemek. İnsanlık dışı sertlik ve aşırı hoşgörü arasında çok çeşitli davranışlar mümkündür. Bundan bahsedilmesi biraz garip. Sosisli sandviç hırsızları için parmak vidası yok, ama – şiddet suçlularının veya teröristlerin derhal sınır dışı edilmesi. Gerçekçi konuşursak, koruma arayanlardan yalnızca birkaç “hata” yaşıyoruz …

OberonFr. 23 Ekim 2015 16:24

Bildiri

… Mülteciler, siyasi “fısıltılar” ve uygun şekilde kontrol edilen medya bununla ilgileniyor. Özgür ve bağımsız (?) Basın için çok fazla!

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

23 Ekim 2015 Cum, 09:54

Bildiri

Yapmanız gereken tek şey, aşırı sosyal yardımlar ödemeyi bırakmaktır ve akın hemen kurur. “Avrupa Kalesi” ne gerek yok.

gustigustiFr., 23 Ekim 2015 10:19

Bildiri

Kesinlikle doğru! Dünya Sosyal Ofisi değiliz

giuseppeverdi: 23 Ekim 2015 12:38

Bildiri

Tek doğru ölçü budur. Sosyal yardımlar gitti! O zaman artık çitlere ihtiyacımız kalmadı çünkü onlar gönüllü olarak dönerler ve çitler geri dönmelerini zorlaştırırdı. Sosyal yardımlardan uzak. Doktora giderseniz – çocuklar hariç – önce para sonra tedavi. Akıntı ne kadar çabuk kurur!

NeusiedlerseeFri. 23 Ekim 2015 13:43

Bildiri

Kimse gönüllü olarak geri dönmedi. Sokakta kimse ölmeyecek. Yoksa biz Hindistan mı olmak istiyoruz, aceleyle PC kutunuzdan bir şeyler çıkaran sizler mi? Desteksiz bile mülteciler eskiden olduğundan daha iyi yaşıyorlar Sevgili insanlar, çok geç: dün 7.000, bugün 5.000. Gerekirse matematik yardımcısını kullanın. Sonra düşünün + ileriyi düşünün.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

sayfa 2/3

geri

  • 1

  • 2

  • 3

devam et

Aniden her şey çok hızlı oldu. Vladimir Putin’in Pazartesi günü BM Genel Kurulu önünde “Hitler karşıtı koalisyon” çağrısı yaptıktan sonra, yani Suriye’de İslam Devleti’ne karşı koordineli uluslararası eylem, Rusya Çarşamba günü iç savaş ülkesine tek başına hava saldırılarına başladı. News.at, arkasındaki hesaplamayı, Suriye’nin Rusya için neden bu kadar önemli olduğunu ve işlerin şimdi nasıl gittiğini beş noktada açıklıyor.

Ne oldu

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Rusya, Suriye’ye tanklar, toplar, helikopterler, insansız hava araçları ve savaş uçakları dahil olmak üzere daha fazla asker ve teçhizat gönderiyor. Rusya, Suriye hükümdarı Beşar Esad’ın her zaman en güçlü müttefiklerinden biri olmuştur, ancak bu arka plana rağmen, son zamanların devasa asker hareketleri çarpıcı olmuştur. Bir Suriye askeri temsilcisi AFP haber ajansına birkaç gün önce “Son iki haftadır her sabah Hmeimim üssüne bir Rus askeri uçağı iniyor” dedi. Hmeimim üssü, Esad’ın kalan birkaç kalesinden biri olan Lazkiye’nin 25 kilometre güneyindedir.

© SERGEI CHIRIKOV / AFP / Getty Images Eski müttefikler: Vladimir Putin ve Beşar Esad

Cumhurbaşkanı Vladimir Putin Pazartesi günü BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, bir kez daha İslam Devleti ile mücadelede uluslararası bir koalisyon çağrısında bulundu. Putin, II.Dünya Savaşı’ndaki Hitler karşıtı koalisyonu bir model olarak tanımladı. ABD ihtiyatlı tepki gösterdi, ardından Putin, Esad’ın talebi üzerine Çarşamba günü Federasyon Konseyi’nden Suriye’ye hava saldırıları için yeşil ışık yaktı.

kısa bir süre sonra da başladı

.

Putin ne diyor

Rusya Devlet Başkanı için Esad rejimiyle çalışmak cihatçıları geri püskürtmenin ve Suriye’deki iç savaşı sona erdirmenin tek yoludur. Putin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın isyancılara karşı mücadelesini sona erdirene kadar Suriye ordusunu destekleyeceğini söyledi. Rusya Devlet Başkanı, Libya ve Irak’ın çöküşünü Batı’nın başarısız müdahalelerinin başlıca örnekleri olarak görüyor ve Suriye’de benzer bir senaryoyu önlemek istiyor. Ona göre, yalnızca Esad rejimiyle koordine edilen bir yaklaşım Suriye’nin aşırı İslamcıların kontrol edilemeyen bir sahneleme alanına dönüşmesini engelleyebilir.

Arkasında ne var

Gerçek şu ki: Esad, iç savaşın beşinci yılında savunmaya geçti. Yalnızca bu yılın ilk altı ayında, hükümet birlikleri kontrol ettikleri alanın yüzde 16’sına daha erişimlerini kaybetti – ve şimdiden ağır bir şekilde büyük bir düşüş yaşadı.

© APA / Martin Hirsch

Ancak Suriye’de “başarısız devlet” endişeleri gerçeğin büyük bir kısmı. Putin için bu aynı zamanda onun dünyadaki etkisi ve Rusya’nın iç güvenliğiyle ilgili somut endişelerle ilgili. Bu, Rus hava saldırılarının ilk raporlarında da doğrulandı, ardından Putin jetleri Humus bölgesindeki daha ılımlı isyancılarınkinden ziyade İslam Devleti’nin pozisyonlarını bombaladı.

Bir yandan Rusya, İran’ın yanında Esad’ın kalan son destekçisi değil, diğer yandan Suriye aynı zamanda bölgede Moskova’ya dost olan tek ülke. Örneğin, Rusya’nın uzun zamandır Tartus’ta Esad’ın kalesi Lazkiye’nin 90 kilometre güneyinde bir deniz üssü var – Rusya’nın Akdeniz’deki tek üssü.

Öte yandan Suriye’de İslam Devleti tarafında 7.000 kadar Çeçen savaşçının savaştığı tahmin ediliyor. İç savaştan anavatanlarına dönerlerse, Kafkasya’da hâlihazırda hüküm süren göreli barış için büyük bir tehdit oluşturacaklardır. Putin, Amerikan TV yayıncısı CBS’ye “Neden eve gelene kadar beklemeliyiz, Esad’a Suriye’de onlarla savaşmasına yardım etsek iyi olur” dedi.

ABD nasıl tepki veriyor

Şu anda gözle görülür derecede pasifler. Başkan Barack Obama Pazartesi günü Birleşmiş Milletler’e yaptığı konuşmada, “bu kadar kan döküldükten ve katledildikten sonra” kimsenin statükoya geri dönemeyeceğini ve Suriye’de yeni bir liderliğe geçişin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Dışişleri Bakanı John Kerry Salı günü MSNBC’ye verdiği bir röportajda Suriye’de “düzenli bir iktidar geçişinden” bahsetti – ancak böyle bir geçiş kaçınılmaz olarak Esad’ı da içermelidir.

© APA / EPA / Chip Somodevilla Barack Obama eğiliyor gibi görünüyor

Aksi takdirde, Amerikan tepkisi şimdilik iki nükleer gücün hava operasyonlarını birbirleriyle tartışmakla sınırlıdır, böylece jetleri birbirlerinin yoluna çıkmaz. ABD bir yıldır Suriye’deki IŞİD pozisyonlarına hava saldırıları düzenliyor.

Çarşamba akşamı, iki dışişleri bakanı John Kerry ve Sergei Lavrov, Perşembe günü başlayabilecek olan nasıl ilerleneceği konusunda New York’ta görüşmelerde anlaştılar.

Nasıl gidiyor

Şu anda Putin’in Esad rejimini iktidarda tutma planının – sadece Akdeniz kıyısındaki “çekirdek Suriye” de olsa bile – başarılı olabileceğine dair pek çok işaret var. Avrupa geçtiğimiz haftalarda Suriye’de Esad’sız çözüm olmayacağını anladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçen hafta mülteci kriziyle ilgili özel AB zirvesinde “Esad da dahil olmak üzere birçok aktörle konuşmalıyız” dedi. Ve Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz da benzer bir açıklama yaptı. Kurz, Eylül ayı başında Esad’ın suçlarının unutulmaması gerekse de IŞİD’e karşı mücadelede Batı ile aynı tarafta olduğunu söyledi.

Şimdi görünüşe göre ABD de gönülsüzce bu rotadan sapıyor. Putin bir kez daha gerçekleri yarattı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

11223344 Cum, 02 Eki 2015 00:33

Bildiri

cevap

Putin mütevazı ab’nin çok aptalca ya da çok az olduğu şeyi yapıyor. çizgiye ulaştığında (hayır) o dünyadaki kahramandır ve po’da ami. Putin için çok fazla. on korkaktan daha iyi biri

neusiedlersee 01 Ekim 2015 Perşembe 20:30

Bildiri

cevap