Select Page

Ancak Sportsmail’e, yetkililerin fikirlerini değiştirdiği ve maç başına onbinlerce poundluk ödemeler yapmaya hazır oldukları söylendi.

Geçtiğimiz sezon Londra’da yaşayarak vakit geçiren Rus teknik direktör Leonid Slutsky de işle ilgileniyor ancak Watford henüz herhangi bir ilgisini resmileştirmedi.

Walter Mazzarri’nin Waftord patronu olarak görev süresi, Manchester City karşısında şiddetli bir şekilde sona erdi 

Antonio Conte ve Tottenham parlarken, Jose Mourinho ve … Premier League sezon sonu değerlendirmeleri: Sportsmail geriye dönüp bak … Walter Mazzarri, Watford’un bazı pozitifler alabileceği konusunda ısrar ediyor … Watford sezon sonu incelemesi: Walter Mazzarri kaçındı …

FA, İngiltere oyuncuları ile uluslararası görünüşe göre alacakları ödemeler konusundaki anlaşmazlıkta geri adım attı.

Yönetim organı, FA’nın feshetmek istediği 1966 Entertainment ile anlaşmayı imzalamamış olan ve yakın zamanda sınırlı oyuncular tarafından üstlenilen ticari faaliyetlerle ilgili ücretleri ödemeyi reddediyordu.

Ancak Sportsmail’e, yetkililerin fikirlerini değiştirdiği ve maç başına onbinlerce poundluk ödemeler yapmaya hazır oldukları söylendi.

FA, yeni sınırlı İngiltere oyuncuları ile olan ödeme anlaşmazlığını geri çekti

MARTIN SAMUEL COLUMN: Bir Dünya Kupası finali Wembley’e gitmeli, … FA, Jurgen Klopp ve Pep Guardiola’ya karşı çıksın … Jurgen Klopp, Liverpool patronu çağırırken FA Cup’ta değişiklik istiyor … ‘Kararını verdi, % 100 netti ‘: Leicester City … 38 hisse

Uzun süredir devam eden durgunluk, FA’nın tüm sponsorluk faaliyetlerini kendi bünyesine getirme ve sözleşmesi 10 yıl daha süren uzun vadeli ortaklarla 1966 anlaşmasını iptal etme arzusundan kaynaklanıyor.

Gareth Southgate tarafından 2018’den beri ilk kez çağrılan bir dizi İngiliz oyuncu, FA’nın ayrı bir ticari anlaşmaya kaydolma talebini reddettikleri için farkında olmadan anlaşmazlığa sürüklendi.

Jadon Sancho, Callum Hudson-Odoi, Trent Alexander-Arnold, Declan Rice ve Nick Pope, o dönemde ilk şapkalarını kazananlar arasında yer alıyor, ancak hepsi FA’nın şartlarına itiraz etmediği için bazıları ödendi. 

Yeni bir şirket içi ticari anlaşmaya katılmayı reddedenler, kendilerini takımın geri kalanından izole etmek istemedikleri gerekçesiyle bunu yaptılar.

2018’de Gareth Southgate tarafından çağrılanlar, farkında olmadan tartışmanın içine sürüklendi

Sorun büyük ölçüde oyuncuların aracıları tarafından ele alınmaktadır ve Southgate’in kadrosunda sorunlara yol açtığına dair hiçbir öneri yoktur. Harry Kane ve Jordan Henderson gibi üst düzey oyunculara danışıldı.

FA, yeni anlaşmanın yapısıyla ilgili bir anlaşmazlığı henüz çözmedi ve Mart ayında Wembley’de İtalya ve Danimarka ile İngiltere’nin Avrupa Şampiyonası ısınma maçları öncesinde bir temsilciler heyeti ile görüşmeyi planlıyor.bahsegel gırıs

Geçen yıl yaptıkları en son öneriye göre, FA, oyuncuların 1966 ile yaptıkları düzenlemelere göre daha garantili gelir, ancak daha düşük bonus ödemeleri sunduğu anlaşılıyor.

FA yorum yapmaktan kaçındı.

MARTIN SAMUEL COLUMN: Bir Dünya Kupası finali Wembley’e gitmeli, … FA, Jurgen Klopp ve Pep Guardiola’ya karşı çıksın … Jurgen Klopp, Liverpool patronu çağırırken FA Cup’ta değişiklik istiyor … ‘Kararını verdi, % 100 netti ‘: Leicester City … 38 hisse

Tottenham’ın çift kazanan menajeri Bill Nicholson’un öfkeli bir yardımcısı vardı, Eddie Baily. İçeriden forvet iyiydi, İngiltere için dokuz kez oynayacak ve beş gol atacak kadar iyiydi.

Baily, o zaman bile eski okul olarak adlandırılabilecek bir şeydi. Hiçbir şey onu pek etkilemedi. Daha sonraki yaşamında bir izci ve Londra futbol sahnesinde tanıdık bir varlık haline geldi.

Rahmetli Ray Harford eskiden en harika izlenimi yaratırdı. Hiç oyuncu gördün mü Ed? derdi. Ve sonra yüzünü Alf Garnett gibi mahvetmek, yavaşça başını çevirir ve cevap için kaşlarını çatan bir Baily’ye dönüşürdü. Oyuncular mı? alay ederdi. ‘F ****** oyuncular? Sana lanet çuvalı getirirler.

Eddie Baily (solda), oyuncuların ‘sana siktir et’ derdi … ve görünüşe göre haklı

Walter Mazzarri geçen hafta Watford’daki son maçını yönetti – oyuncular tarafından zorla ihraç edildi

Ve bu arada, yanılmadı. Kesinlikle bu yeni parti.

Pazar gününü ele alalım. Soyunma odasına tam olarak talep ettiği şeyi verdikten sonra, Watford’un sahipleri, Walter Mazzarri’nin sefil etkisinden bağımsız olarak, ekibin gerçekten ne yapabileceğini görmek için yerleşti.

Daha önce Napoli’yi İtalya’nın en iyi ikinci takımı yapan ve görünüşe göre güçlü Watford’u aşağı çeken Diego Maradona’nın günlerinden beri en yüksek lig bitişine ve ilk kupasına götüren Mazzarri’ydi. Kibirliydi. Acımasızca talep ediyordu. Oyunculara arka arkaya 12 gün antrenman yaptırdı.

Watford eski Bayer Leverkusen teknik direktörü Roger’ı hedef alıyor … Watford sezon sonu incelemesi: Walter Mazzarri kaçındı … Southampton sezon sonu incelemesi: EFL Kupası koşusu maskeli … Mino Raiola’nın Paul Pogba’nın 41 milyon sterlinlik kesimini unutun … 136 hisseleri

Mazzarri gittikten sonra – teknik olarak takımdan sorumluydu, ancak bunun son maçı olduğu zaten söylendi – Watford sonunda sınırsız performans sergileyebilirdi.

Hiç şüphe yok ki, toplantı odasında 58 dakika sonra 5-0 geride olmak bir sürprizdi. Evet, rakipler Manchester City’ydi, ama öyle bile. Watford evdeydi, takım talep edildiği gibi Mazzarri’nin zincirlerinden serbest bırakılmıştı. İşte oyuncuların ezici kontrolü olmadan parlama şansı vardı.

Bunun yerine, Swindon’un 6 Eylül 1951’de Üçüncü Lig’de (Güney) 7-1 galibiyetinden bu yana kulübün en ağır ev yenilgisini kaydettiler. Belki, sadece belki, yönetim kurulu yanlış atı destekledi.

Mazzarri’nin zincirlerinden kurtulan Watford, 58 dakika sonra kendini 5-0 geride buldu.

Bu arada, güney sahilinde, Southampton’ın sahipleri sezonun son maçından hak ettiklerini tam olarak alıyorlardı: Stoke’un ev sahibi olduğu bir yenilgi. Antrenör Claude Puel’e karşı sürekli düşüş, olumsuzluklar amacına hizmet etti ve bir ay önce devrilmiş gibi görünen bir Stoke takımı, bunun yerine 4 Mart’tan bu yana yalnızca ikinci galibiyetlerini kaydetti.

Puel, sekizinci bitirip 2003 yılından bu yana Southampton’ın ilk büyük finaline ulaşmasına rağmen oyunun sonunda oyuncularına katılırken taraftarlar tarafından yuhalandı. Oyuncuların mutsuz olduğu önerisiyle yine çıkış yolunda olduğu yargısına varıldı. yöntemleri ve ekibin yapısı. Tüm menajerler için geçerli olan Puel’in favorilerine sahip olduğu söyleniyor. Oynayanlar: onlar favoriler. Yapmayanlar: favoriler için inleyenler onlar.

Ve David Moyes da, Sunderland’deki talihsiz yılını çevreleyen kargaşanın haberleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Moyes, Noel partilerini iptal ettikten sonra oyuncularla da bağlantı kuramadı. Ne kadar iğrenç. Claudio Ranieri’nin Leicester’da menüyü değiştirme cüretine sahip olmasından beri, bu kadar çirkin bir güç suistimali yaşanmadı.

Claude Puel de Southampton’dan atılıyor, oyuncular yöntemlerinden memnun değil.

Moyes şüphesiz, Sunderland’in 3 Aralık’ta 14’te üç maç kazandığı için, süslü elbise ve parti şapkalarının Wearside’da doğru görünüm olmayabileceğini hayal etti. Belki de haklıydı. Sunderland hayranları çıkışlara doğru erken adım atarken, çok azının, gençlerin muhtemelen sadece dışarıda iyi bir geceye ihtiyacı olduğunu öne süren duyuldu. Yine de oradaydı. Sunderland sezonun son maçına ulaştığında, oyuncuların oynamayı reddettiği söylentileri dolaştı.

En azından Leicester’ın sahipleri gürültüye kapılıp Ranieri’yi işten çıkardıklarında, etkileyici bir çalışma grubunu konuşmaya dahil edebildiler. Ne de olsa oyuncular Leicester’ın tek lig şampiyonluğunu kazanmıştı. Şampiyonlar Ligi’nin nakavt aşamasına geçtiler. Bu kadar kölece dikkate alınmasa bile, duyulmayı hak ediyorlardı. 

Yine de Watford, Sunderland, hatta Southampton? Bu kalfalar danışmayı hak etmek için ne yaptı? Çoğunluk sadece geçmekte ve çok azı İngilizce oyununda başarıya ulaşmıştır. Elbette pek çoğunun antrenörlerine uygun geçmiş kayıtları yok. Onları neyin işe yarayacağı konusunda kim otorite yaptı?

Mazzarri’nin takımı 18 Eylül’de, Watford’un Lig Kupası beraberliği de dahil olmak üzere sezonun altıncı maçı olan Manchester United’ı yendiğinde, 21 milletten 27 oyuncu kullanmıştı. Yine de kendisine yöneltilen eleştiriler arasında Watford’u anonim hale getirmesi ve taraftarlarla bir bağlantı kurmaması var.

David Moyes, Sunderland soyunma odasını yavaş yavaş kaybetti ve küme düştükten sonra istifa etti.

Peki bu kimin hatası? Mazzarri, Pozzo ailesi 2012’de devraldığından beri Watford’un sekizinci menajeri. 1 Şubat itibariyle, dört Fransız, üç İngiliz oyuncu ve 17 diğer milliyetten oluşan 24 kişilik bir kadrosu vardı.

Bunu ekip görüşmelerinde dengelemesi ya da Sean Dyche’ın Burnley’deki yerel halkla sahip olduğu bağa sahip olması nasıldı? Ve Watford Dyche’yi terk etti, unutmayın – kulübü dört yıl içinde en iyi şekilde bitirmesine rağmen Pozzo rejiminin ilk zayiatı oydu.

2011’de John Humphrys ile konuşurken ‘sıkıştırılmış orta’ ifadesini icat eden Ed Miliband’dı, ancak Premier Lig’in elit yedisinin ötesindeki antrenörler için kesinlikle geçerli bir terim. Mazzarri’nin Watford’da – ya da Southampton’da Puel’de bu konuda başarmak istediği şey neydi?

2015-16’da Southampton altıncı oldu, ardından menajerleri Ronald Koeman’ı ve en iyi oyuncularından üçünü – Victor Wanyama, Sadio Mane ve Graziano Pelle’yi kaybetti. Mane, uygun olduğunda Liverpool’un önde gelen oyuncuları arasında yer alırken, Wanyama da Tottenham’da yer alırken, Pelle’nin kulübü Shandong Luneng, elde bir maç kazanırsa Çin’de üçüncü olacak. Bu şartlar altında, Puel’in bu sezonki performansı, geçen yıla göre 17 puan daha az olmasına rağmen, oldukça itibarlıydı.

Sadio Mane, geçen yaz Puel’in yok edilmiş bir kadroyu devralmasıyla Azizlerin birçok çıkışından biriydi.

Yine de bu düşüş ortak bir masanın ortası hikayesidir, çünkü seçkinler daha güçlü hale geldi. Arsenal, 75 puanla Şampiyonlar Ligi’ne giremeyen ilk kulüp. İlk dört oyuncu – Chelsea, Tottenham, Manchester City ve Liverpool – geçen sezon toplam puanlarını 87 artırdı. Bu sıçrama bir yeri etkilemeli.

Southampton en iyi oyuncularını satmaya devam ediyor, öyleyse neden onlara vurmasın? Kulübün politikası göz önüne alındığında, sahipler cidden nerede olmaları gerektiğini düşünüyorlar? Sekizinci ve bir final iyi bir çabadır.

Her nasılsa, hala yeterli değil. Ve eğer oyuncular İngiliz oyun tarihindeki en inanılmaz unvanı kazandıktan sonra bir yıldan az bir süre sonra Ranieri için yapabilirlerse, Moyes veya Mazzarri veya Puel’in şansı nedir? Oyuncular daha iyisini yapabileceklerini düşünüyorlar, sahipler daha iyisini yapabileceklerini düşünüyorlar ve birlikte her zaman istediklerini elde ediyorlar.

Yine de bu beş Manchester City golü, Tottenham’ın Leicester’da attığı altı gol, hatta Stoke’nin Southampton’daki tek galibi, her başarısızlığın tek bir adamın işi olmadığını gösteriyor.

Zamanının ötesinde, Eddie Baily.

Claudio Ranieri, şampiyonluğu kazandıktan sonra bile kramponu alabilirse, diğerleri için ne umut var?

Watford eski Bayer Leverkusen teknik direktörü Roger’ı hedef alıyor … Watford sezon sonu incelemesi: Walter Mazzarri kaçındı … Southampton sezon sonu incelemesi: EFL Kupası koşusu maskeli … Mino Raiola’nın Paul Pogba’nın 41 milyon sterlinlik kesimini unutun … 136 hisseleri  

JT dublöründe öfke üzerine bahse girebilirsin 

John Terry’nin 26. dakikada ayrılışı büyük ölçüde yanlış yönlendirilmişti, ancak iyi niyetliydi.

Chelsea sadece kaptanına en iyi uğurlamayı vermek istiyordu. Temelde ölü bir lastik olan rekabetin kutsallığını düşünmediler, bahis darbelerini veya Twitter fırtınalarını hesaba katmadılar. Olsaydı, birisi hayır derdi. Belli ki, zinciri Antonio Conte’den daha yukarıda biri.

Bir yıldan az bir süredir İngiltere’de bulunuyor. Bunun tartışmalı bir konu olduğunu bilmeyecekti. Hatta bir emsal vardı: Didier Drogba, Chelsea için oynadığı son maçta, iki sezon önce 28 dakika sonra takım arkadaşlarının başkanlığını yaptı. Dublör, Sunderland’ın her iki menajeri Jose Mourinho ve Dick Advocaat’ın tam onayına sahipti. Çok misafirperver, Sunderland.

Chelsea’den John Terry, final maçında 26 dakika sonra sahayı terk ederek Twitter fırtınasına neden oldu

Bu konuda en çok eğlendiren şey, Terry’nin vedası üzerine ders vermeyi düşünenlerdir. Mesela Paddy Power’daki asil insanlar. Terry’nin ayrılış zamanını tahmin eden bahisler tarafından 3.500 sterline vurulmuş olan bir açıklamayı okudu: “JT için başka bir cüretkar uğurlama cezası daha erken olacaktı.” Ton, argo, takma ad kısaltmasına dikkat edin. Paddy, ahlaki açıdan yüksek bir zeminde titrek bir duruş sergilerken bile, saçma sapan nesirinden vazgeçmeyi reddediyor.

Çünkü cüretkar dublörlerden bahsediyorsak, Paddy Power uzmanlardır. “Göçmenler, arkaya atlayın – sporda iyi olduğunuz sürece!” Yazan bir posteri sergileyen hokkabazlarını kim unutabilir? Dover’da park etmiş. Şakayı desteklemek için, İskoçya’daki savaşın harap ettiği cehennem deliğinden Andy Murray gibi tanınmış göçmenlerin fotoğraflarını bile içeriyordu. Ve bir bahisçinin tanıtım dublörlüğü için küresel bir insani krizden daha iyi bir başlangıç ​​noktası gerçekten var mı?

Diğer önemli noktalar? Eh, travestiler, bahisçileri kısraklardan aygırları anlatmaya davet eden bir Cheltenham kampanyasının konusuydu; başka bir reklamda, sakinleştirici bir dart ile ‘chavs’ atan bir tetikçi vardı. İşçi sınıfı, ha? Onlarla ne yapacağız – paralarını bir dizi yapışkan yenilik bahisleriyle almak dışında? 

Terry’nin oyuncu değişikliği vedası, bahisler zamanlama üzerine oynandıktan sonra FA tarafından araştırılacak.

Paddy Power şüphesiz Terry’nin – ya da ona ‘JT’ dedikleri için, çünkü onlar – biraz terbiyesizlik ve dolayısıyla adil bir oyun olduğunu düşünüyor. Adından bir miktar bedava tanıtım yapmaktan hoşlanmadıklarından değil, bu yüzden Pazar gününden küçük kayıplarını aceleyle karşıladılar ve Futbol Federasyonu’nun dikkatini çekti. Kumar Komisyonu ilgilenmiyor, ancak FA, futbolda insanlar tarafından herhangi bir bahis oynanması durumunda Terry’nin ikamesinin zamanlamasını araştıracak – ancak yararlanıcıların bahisçilerden daha yakından takip eden taraftarlar olması daha muhtemeldir.

Pazar günü saat 14: 26’da, Twitter yayını CFCUK 14.000 takipçisine Terry’nin 26 dakika sonra çıkacağını açıkladı. Kazanan büyük bahislerin her ikisi de bu duyurudan sonra, ancak 100-1 oranla yapıldı.

Zaman geçmişti, bahisçiler, Eurovision Şarkı Yarışması veya Dünya Güzeli gibi önemsiz olayların en iyi tahmincileri olarak eskiden olduğu gibi bilgilerin her yerinde olacaklardı. Şimdi, kurnaz dublör bölümünde daha fazla personel çalıştırıyor gibi görünüyorlar, bu yüzden haberler çıktıktan sonra 26. dakikada Terry çıkışında hala uzun oranlar teklif ediyorlardı. En akıllıca hareket değil, değil mi? Bu şekilde, en azından Terry ve Paddy’nin pek çok ortak noktası var.

CFCUK Fanzine saat 14: 26’da Terry’nin maçın 26. dakikasından sonra çıkacağını tweetledi.

 

Oyston’un finali bozmasına izin verme

Blackpool taraftarları, Pazar günü Exeter ile League Two play-off finali konusunda bir ikilemde. Bu sezon birçoğu, Karl Oyston’ın kulübün yönetimini protesto etmek için Bloomfield Road’dan uzak durdu.

Şimdi Wembley gezisi konusunda kararsızlar. Blackpool Supporters ‘Trust başkanı Steve Rowland, “Bu insanlar için gerçek bir vicdan krizi” dedi.

Git. Tanrı aşkına git yeter.